Pronksi 7/9, Tallinn, 10124, Eesti, Telefonid: 6 777 367, 55 26 057
est
rusfin
Te asute:
Dušigeel argaania õliga.Tagasi
Dušigeel argaania õliga.
15.12.2014 17:43
Dušigeel argaania õliga.
Mis võiks olla kullast kallim?
Kuid just nimelt "kullaks" nimetatakse seda looduse kingitust, mis on saabunud meile Aafrika rannikult ja mille täpsem nimetus oleks "berberite kuld".
Millest on siis jutt? Loomulikult argaania õlist. Meile tundmatu okkaline Argania spinosa, mida nimetatakse ka raudpuuks ning millest saadakse erakordset õli, kasvab vaid Marokos ja käesolevaks ajaks elatub sellest terve kahemiljoniline berberite suguvõsa. See igihaljas puu kasvab kuni 15 m kõrguseks ja tema eluiga on 150-300 aastat. Kasvukohaks on eranditult riigi lääne-keskosa ja Atlase mäed. Botaanikute arvestuste alusel kasvab Marokos 8000 ruutkilomeetril kuni 2 miljonit puud. Veel paari aasta eest teadsid vaid vähesed inimesed peale Maroko elanike maailmas sellest õlist, käesoleval ajal aga ei ole võimalik ilma selle õlita ette kujutada peaaegu ühtki SPA-s toimuvat idamaises stiilis  protseduuri. Berberite hõimu elanikud nimetavad argaaniat elupuuks, kuna temast saab nii ehitusmaterjali, kütet, toitu inimestele ja loomadele, kui ka õli ning ravimeid.
Milles siis seisneb argaania õli saladus? Õli tõeliselt erakordseid omadusi saab seletada tema keemilise koostisega : peaaegu 80 % õlist moodustavad küllastumatud rasvhapped (a-linoleen-, oleiin-, arahidoon jm. happed), temas sisaldub 35 % linoolhapet, mida organism ise tootma ei ole võimeline ja saab seda vaid väljastpoolt, seepärast taastavadki õlid suurepäraselt nahka ja parandavad tema vigastusi, kõrvaldavad ärrituse ja kuivuse. Argaania õli on rikas looduslike antioksüdantide - polüfenoolide ja tokoferoolide (E vitamiini) poolest, mis muudab ta asendamatuks võitluses naha vananemisega. Tokoferoolide sisalduse poolest edestab argaania õli oliiviõli 2,5-3,5 korda. Polüfenoolidel on ka põletikuvastased omadused. Argaania õlis sisalduvad haruldased steariinid, milliseid ei ole leitud üheski muus õlis, ning neil on desensibiliseerivad ja põletikuvastased omadused. Nimelt see muudabki argaania õli "kuldseks" ja lubab seda kasutada kui kõrgtoimelist vahendit erinevate naha probleemide ja ealiste muutuste korral.
Loomulikult ei saanud  MIRRA spetsialistid ignoreerida sellist üliharuldast koostisosa ja lõid tema alusel oma selle suve uudistoote Dušigeeli argaania õliga (MIRRA BODY liin, seeria VANNIDELE JA DUŠIDELE). Argaania õli toimet tugevdati E vitamiini ja bioloogiliselt aktiivsete ainete kompleksiga, mis saadi kummelist, raudrohust, hibiskist ja nulust. Tänu kummeli ja raudrohu ekstraktides leiduvatele flavonoididele, glükosiididele ja vitamiinidele avaldab vahend põletikuvastast, haavu parandavat, pinguldavat, bakterite vastast, antiallergilist ja naharakke taastavat toimet. Hibiski ekstrakt sisaldab oligopeptiide, a-hüdroksihappeid, antotsiaane ja flavonoide (kvertsetiin, müritsetiin, hibistsetiin, hibistsetriin). Oligopeptiidid ergutavad rakkude regeneratsiooni ja kollageeni sünteesi. Nahale sattunud mustus ja surnud rakud eemaldatakse toimivalt a-hüdroksihapete poolt ning korrastatud saab ka rasunäärmete funktsioon. Ekstraktile punase värvuse andvatel antotsüaanidel on eredalt väljendunud P-vitamiinne toime, s.t. et nad tugevdavad veresoonte seinu ja korrastavad nende läbitavust vedelikele, neil on võimas antioksüdantne toime ja nad parendavad naha seisundit. Flavonoidid tugevdavad antotsüaanide toimet. Tänu siberi nulu ekstraktis sisalduvatele fütontdiididele avaldab ta põletikuvastast, desinfitseerivat, lõhnu hävitavat, seentevastast ja haavuparandavat toimet, tugevdades samal ajal kapillaare, pehmendades nahka, parendades tema pingust ja struktuuri. Tänu antioksüdantidele neutraliseerib ekstrakt vabade radikaalide toimet, hoides sellega ära rakkude vananemise.
Uue pesemisvahendi Dušigeel argaania õliga pehmed pesevad koostisosad puhastavad säästlikult nahka, kahjustamata tema lipiidset barjääri. Järgides MIRRA parimaid traditsioone on spetsiaalselt selle toote tarvis loodud uskumatult värske ja ahvatlev aroom, ning seda looduslike eeterlike õlide baasil, milles ühinevad apelsini ja sidruni värskus, vahemeremaade taimede - piparmündi, rosmariini, salvei ja lavendli kirbe lõhn, eukalüpti jahedus. Veeprotseduuride korral meie uue tootega inimene reibastub ja paraneb meeleolu, nahk omandab aga erakordselt peene ja õrna aroomi. Lisaks eelnevale on igal eeterlikul õlil omaenda erakordne omadus, mis avaldab Teie nahale oma soodsat mõju. Nii on lavendli, sidruni, piparmündi, salvei ja eukalüpti eeterlikud õlid head antiseptikumid ja soodustavad nahavigastuste paranemist. Apelsini ja rosmariini eeterlikud õlid kõrvaldavad väsimuse ja närvipinge. Just sellise suurepärase toote oleme valmistanud, ning pidage meeles, et mitte mingisuguse maailmas olemasoleva kulla eest ei ole võimalik osta elurõõmu, positiivset suhtumist meid ümbritsevatesse inimestesse ja armastust iseenda vastu.
Rõõmustage elu üle ja meie lopsakas Dušigeel argaania õliga on selles Teile kindlasti abiks.
Oksana Ivanova
juhtiv tehnoloog,
D.J.Mendelejevi nim. Venemaa Keemia Tehnoloogia Ülikooli 
keemilis-farmatseutiliste ja kosmeetiliste vahendite kateedri assistent
 
          
 

Tagasi