Pronksi 7/9, Tallinn, 10124, Eesti, Telefonid: 6 777 367, 55 26 057
est
rusfin
Te asute:
Jood – tark ja võimasTagasi
Jood – tark ja võimas
21.04.2014 16:54
MIRRA-JOOD
Inofleht

Tähtsaimate toitainete hulgas, ilma milleta inimene kuidagi hakkama ei saa, on joodileriline koht. Kuigi keskmine ööpäevane vajadus selle mikroelemendi järele on väga väike, umbes üks kümnetuhandendik grammi (100-150 mkg), kutsub isegi väike joodi defitsiit esile tõsiseid negatiivseid tagajärgi. Kahjuks on meie elanikkonna poolt tarvitatava joodi hulk vaid 40-60 mkg päevas, s.t. puudulik, seepärast kannatab enamike Venemaa regioonide elanikkond joodi defitsiidi käes.

Joodi essentsialasus (eluline vajadus) tuleneb eeskätt sellest, et see mikroelement on kilpnäärme hormooni kohustuslik koostisosa (kilpnäärmes sisaldub üle 90% kogu organismis olevast joodist). Kilpnäärmel on kindel osa teiste endokriinsete näärmete – neerupealiste, munasarjade, kõhunäärme – tegevuse koordineerimises. Nimetatud näärmete hormoonid kontrollivad omakorda väga paljusid biokeemilisi ja füsioloogilisi protsesse, millest olenevad organismi arenemine ja paljunemine, adaptatsioon (kohanemine) ja vastupidamine väliskeskkonna tegurite toimele ning lõppkokkuvõttes – elu võimalikkust üldse. Seepärast on joodi vähesus organismis kõige mitmekesisemate haiguslike seisundite põhjuseks, nimetame siinhulgas struumat (hõõtsikut), hüpotüreoosi (kilpnäärme alatalitlust), paljude süsteemide funktsioonihäireid. Joodipuudlikkusega naistel esineb sagedamini raseduse katkemisi, aeglustub üsasisene loote arenemine, suureneb surnultsündinud laste arv ja vastsündinud laste suremus. Rasketel juhtudel täheldatakse joodi defitsiidi korral kaasasündinud anomaaliaid (väärarenguid) – kõõrdsilmsus, kurttummus, kretinism. Lapsed jäävad tihti arengus oma eakaaslastest maha (lühike kasv, madaldunud intellektuaalne tasa, halb koolis edasijõudmine), takistub lapse suguline küpsemine. Täiskasvanutel täheldatakse joodivaeguse korral üldist kroonilist halba enesetunnet, nõrkust, alanenud töövõimet. On tähtis rõhutada, et inimesed kannatavad sageli joodivaegusest tingitud hädade käes, teadmata oma halva enesetunde tegelikku põhjust.

Arvatakse, et puuduva bioelemendi vaeguse likvideerimiseks on kõige kindlam tee suure joodisisaldusega toiduainete (näiteks merelise päritoluga toodete) tarvitamine, joodi sisaldavate ravimite ja jodeeritud soola kasutamine. Kuid tihti on organismi poolt joodi omastamine talle harjumatutest ja võõrastest mitteorgaanilistest sooladest puudulik ja mitteadekvaatne. Pealegi on mitteorgaaniline jood säilitamiseks üsna ebastabiilne. Seepärast peetakse juba ammustest aegadest kõige sobivamateks looduslikeks joodi “kandjateks” merevetikaid.

Kompanii MIRRA-M on viimaste aastate jooksul viinud läbi teadusliku töö, mille tulemusena on kvaliteetse tooraine baasil spetsiaalse tehnoloogia rakendamisel loodud bioloogiliselt aktiivne toidulisand MIRRA-JOOD. Selle bioaktiivse toidulisandi iseärasuseks on temas sisalduv stabiilne ja kergestiomastatav orgaaniline jood (40 mkg 1 tabletis) ja organismile hädavajalike vitamiinide – joodi sünergistide (koostoimijate) kompleks, millisteks on B grupi vitamiinid, fool- ja nikotiinhape.

MIRRA-JOOD säilitab oma eelkäija (MKC-Laminaria) toimsuse ja pehme mõju, kuid biolisandi kasulike mõjude diapasooni on oluliselt laienendatud. MIRRA-JOOD’i võib kasutada jood-defitsiitsete seisundite profülaktikaks, kõikide organismi joodivaegusega seotud seisundite korrigeerimiseks ja kompleksravi koostisosana kõige mitmekesisemate haiguste raviks. Eriti kasulik on biolisand suurenenud väsimuse, mälu halvenemise, lihasnõrkuse, hüpotoonia, kehvveresuse korral, samuti ka normaalse nägemise säilitamiseks. Biolisandi tarvitamine mõjub hästi ka soolestiku motoorikale ja avaldab kerget lahtistavat toimet kroonilise kõhukinnisuse korral.

Seetõttu võib MIRRA-JOOD’i tarvitada drenaaži otstarbel organismi “puhastamiseks” ja “šlakkide” eemaldamiseks. Lisand avaldab korrastavat mõju maksale ja kogu mao-soolkonnale, parandab ainevahetust ja naha seisundit.

Joodi ja mõningate essentsiaalsete (oluliste) vitamiinide (B₂, B₆, PP) puudusele organismis kaasneb naha ja limaskestade kahvatus, kuivus, lõhed suunurkades, kalduvus nahapõletike tekkeks; seepärast avaldab see biolisand kasulikku toimet ka paljude nahaprobleemide korral.

On tähtis rõhutada vitamiinide kõrget sisaldust biolisandis, mis lubab kasutada MIRRA-JOODI hüpovitaminooside profülaktikaks. Biolisandi tarvitamisega ei kaasne mingeid mittesoovitavaid tulemusi. Organismi joodi ja mõningate vitamiinide vajadus oleneb inimese east ja organismi füsioloogilisest seisundist, see vajadus suureneb oluliselt mõningatel eluperioodidel (sugulise küpsemise aeg, rasedus, rinnaga toitmine jne.). Seepärast hinnatakse joodi vajaduseks rinnalastele ja kuni 7 aastastele lastele – 90 mkg, 7-11 aastastele lastele – 120 mkg, teismelistele ja täiskasvanutele – 150 mkg, rasedatele ja rinnaga toitvatele naistele – 200 mkg. Lähtuvalt sellest võib ööpäevane biolisandi tarbimise annus olla ülaltoodud neljal gupil 1-2, 3, 4 või isegi 5 tabletti päevas.

Biolisandi kasutatava annuse määramisele tuleb seetõttu läheneda läbimõeldult ja individuaalselt. Standartne profülaktilis-tervendav kuur täiskasvanule võib koosneda igapäevasest tarvitamisest (2 tabletti 2 korda päevas, 25 päeva jooksul). Kuuri tuleks korrata 3-päevase vaheaja järel.

Biolisandi harilik tarvitamine (2 tabletti 2 korda päevas) tagab ööpäevase joodivajaduse katmise 107%, B₁ vitamiinil – 127%, B₂ vitamiinil – 66%, B₆ vitamiinil – 105%, PP vitamiinil – 70%, foolhappel – 60% adekvaatsest ööpäevasest vajadusest (lähtudes Venemaa andmetest).

“Soolestiku puhastamiseks” sobib ideaalselt biolisandite MIRAN-DA-1 (9006) ja MIRRA-JOOD kombinatsioon. Biolisandite puhastavat toimet on soovitav tugevdada ööpäevase keskmise vedelikutarbimise suurendamisega – kasutades puhast (või puhastatud) joogivett 1-2 kuni 3-4 klaasi ööpäevas. Biolisandeid on parem kasutada hommikul ja õhtul kas söögi ajal või pärast sööki.

Lisainfo:
 
•    Mirra-Jood, infoleht
•    Balti konverents (Pärnu, 2008)

     

Tagasi