Pronksi 7/9, Tallinn, 10124, Eesti, Telefonid: 6 777 367, 55 26 057
est
rusfin
Te asute:
MIRRA-KALTSIUMTagasi
MIRRA-KALTSIUM
18.04.2014 12:46
http://www.mirra24.ee/images/001_03.jpg
 
MIRRA-LUXE tervendavate toodete valik täienes kauaoodatud biolisandiga MIRRA-KALTSIUM, mille loomises osalesid kompanii juhtivad jõud:
 
teaduslik peakonsultant I. Rudakov,
 
peatehnoloog A.Golubkov,
 
kvaliteedidirektor E.Aksenova,
 
toorme ja toodete kontrolli laboratooriumi juhataja O. Golubkova.
 
Toimetus õnnitleb biokisandi loojaid, distibuutoreid ja tulevasi kasutajaid ning loodab, et MIRRA-KALTSIUM osutub kõigile kasulikuks.
 
Kaltsium on üks eluliselt vajalikke elemente; mõnikord nimetatakse seda “kõige vajalikumaks elemendiks”. Kaltsium säilitab rakumembraanide läbitavuse, tagab närviläbitavuse ja lihaskiudude kokkutõmbumise, südame stabiilse tegevuse ja normaalse verehüübivuse. Üldteada on kaltsiumi osa luukoe formeerumises ja hammaste mineralisatsioonis. Seetõttu võib kaltsiumi puudusega kaasneda suurenenud väsimus ja üldine nõrkus, lihaste valu ja krambid, immuunkaitse nõrgenemine ja külmetushaiguste sagenemine, mitmesugused allergoosid. Hammaste kaaries, osteoporoos ja luumurrud on ka tavaliselt seotud kaltsiumi puudusega.
 
Kaltsiumi defitsiit organismis areneb kõige sagedamini tema vähesuse tõttu toidus ja joogivees, kuid vähemtähtsad ei ole ka muud faktorid – imendumise häired soolestikus (düsbakterioos, kandidoos, toiduallergiad), D vitamiini vähesus, kaltsiumi suurenenud eritumine diureetikumide, lahtistite ning muude ravimite pikaaegsel kasutamisel, koffeini sisaldavate toodete liigtarvitamine, suitsetamine, kuid samuti ka mõned maksa-, mao- ja kõhunäärme haigused. Kaltsiumi vajadus suureneb stressiolukordades, raseduse ja laktatsiooni ajal, haigete hüpodünaamia (vaegliikumise) ja kauaaegse immobiliseerimise ajal.
 
Kaltsiumi defitsiidile mõeldakse kõige sagedamini alles kliimaksieelsel perioodil või selle ajal, kui naistel areneb luude deminera-lisatsioon, osteoporoos, kehahoiaku ja rühi häired, sagenevad luumurrud. Tänapäeval on selgunud, et kaltsium deponeerub aktiivselt noores organismis noores eas (kuni 25-30 eluaastani), pärast seda hakkab selle elemendi sisaldus luudes järk-järgult langema.
 
Keskmine ööpäevane täiskasvanud inimese kaltsiumi vajadus on 1000 – 1500 mg (seda heas omastatavas vormis). Et saada kätte vajalikku päevanormi, on vaja toidus kasutada erinevaid piima- ja muid saadusi. Olulises koguses sisaldavad kaltsiumi piima- ja koorepulber, mõningad juustud, sardiinid, seesamiseemned. Küllaltki palju leidub kaltsiumi kondentspiimas, kohupiimas, hapendatud piimasaadustes, kohukestes, jäätises, pähklites (mandel, muud pähklid), päevalilleseemnetes, kuivatatud valgetes seentes, munapulbris, krabides, krevettides, aedubades, aedrohelises (petersell, till), küüslaugus ja rohelises sibulas.
 
Venemaa inimeste toidus valitseb ilmne kaltsiumipuudus. Nii on näiteks peaaegu kolmandikul (30%) Moskva naiste toidusedelis leitud liiga vähe kaltsimi, järelikult ka nende organismis. Orenburgi oblasti 15-18 aastaste neidude massilisel uuringul saadi veelgi šokeerivamad tulemused: kaltsiumi defitsiit esines koguni 80% juhtudest. Peamiseks põhjuseks on vähene piima- ja meresaaduste tarbimine, kuid ka laialt levinud düsbakterioos ja paljud muud faktorid. Huvitaval kombel on viimastel aastatel saadud taolisi andmeid ka muudes Euroopas teostatud uuringutes.
 
Niisiis on kaltsiumi lisakoguste viimise vajalikkus inimeste organismi praegu üldtunnustatud ja ei kutsu esile kahtlusi. See on leidnud kajastamist uute kaltsiumiga rikastatud toiduainete (nn. funktsionaalsete toiduainete) ja kaltsiumi sisaldavate bioloogilistelt aktiivsete toidulisandite väljatöötamises.
 
MIRRA kompanii bioloogilislt aktiivsete toidulisandite arsenal täienes väga nõutud biolisandiga MIRRA-KALTSIUM. Selle bioaktiivse toidulisandi retsept on koostatud selliselt, et tagada kaltsiumi optimaalne omastatavus. Retseptuuris on kasutatud “vajaduse ja küllasuse” printsiipi. Teisisõnu sisaldab MIRRA-KALTSIUM kõike vajalikku optimaalse tulemuse saavutamiseks ja samal ajal puudub nii koostisosade kui nende vahekorra üleküllasus doseeringus.
 
Biolisandis kasutatakse hästiomastatavat kaltsiumisoola (laktaati). Biolisandi koostises leidub nii kaltsiumi normaalseks omastamiseks vajalikku D₃ vitamiini, kui ka muid mikroelemente (tsink, magneesium) ja vitamiine (püridoksiin, füllokinoon, askorbiinhape). Nimetatud mikroelemendid ja vitamiinid mitte ainult et aitavad kaasa kaltsiumi omastamisele, vaid sisalduvad sellistes kogustes, mis katab vähemalt 30-70 % nende ööpäevasest vajadusest. Seetõttu kujutab biolisand MIRRA-KALTSIUM enesest tegelikult laia kasutusvaldkonnaga tasakaalustatud mineraalvitamiinilist kompleksi.
 
Enne kui minna konkreetsete soovituste juurde biolisandi kasutamisel, tuleb rõhutada, et inimorganism on hästi kaitstud üleliigsete kaltsiumi koguste manustamise eest. Nii väheneb soolestiku aktiivselt kaltsiumi omastav pind selle ülemääraste koguste sisenemisel organismi. Teisisõnu ei ole kaltsiumi üledoseering MIRRA-KALTSIUM’í kasutamisel võimalik. Sama kehtib ka muude selle biolisandi komponentide suhtes.
 
Niisiis on biolisand MIRRA-KALTSIUM kasulik igas eas naistele, eriti aga noortele – kaltsiumi aktiivse kogumise perioodil. MIRRA-KALTSIUMI on vaja kasutada raseduse ja lapse rinnaga toitmise ajal. MIRRA-KALTSIUM on vajalik stressisituatsioonides, elamisel klimaatiliselt ebasoodsates piirkondades, praktiliselt kõikide krooniliste haiguste korral, millised kurnavad välja organismi kaltsiumivarud. Suitsetajad peaksid seda biolisandit regulaarselt tarvitama. Sama kehtib ka suurte kohvijoojate kohta. Eriti kasulik on MIRRA-KALTSIUM sügis-talvisel perioodil, kui organismis on D vitamiini vaegus.
 
Kaltsiumi vaegus avaldub organismis paljude haiguslike seisundite korral – verehüübivuse aeglustumine ja suurenenud veritsus, immuniteedi häired ja allergilised seisundid, laste kasvu aeglustumine ja tugi-liikumis-aparaadi haigused täiskasvanutel, ning veel paljudel muudel juhtudel. Kõigil nendel juhtudel toob MIRRA-KALTSIUM kasu.
 
Otstarbekas on MIRRA-KALTSIUMI kasutada rasketele haigustele, operatsioonidele ja traumadele järgnevas taastumisperioodis koos soovitatavate biolisandite MEDELLA-1 + MIRRADOL ja MEDELLA-1 + MIRRA-DIOVIT kombinatsioonidega. Sellises olukorras tõuseb ka orga-nismi tsingi tarvidus, seetõttu osutub väga kasulikuks biolisandite kombi-neerimine MEDELLA-1 + MIRRA-TSINK’ga.
 
Vajalik on MIRRA-KALTSIUM pikka aega voodis viibivatele patsientidele ja muudel hüpodünaamia juhtudel.
 
Kaltsiumi suurenev defitsiit klimakteerilises perioodis on seotud östrogeenide produktsiooni alanemisega, seetõttu on otstarbekas kombineerida MIRRA-KALTSIUMI klimakteeriliste häirete korral soovitatavate biolisanditega MEDELL-2 + MIRRASIL-3.
 
MIRRA-KALTSIUM on kasulik soole mikrofloora häirete ja sellest tulenevate nahanähtude korral; seepärast kombineerub ta paremini biolisandiga MIRANDA-4, milline soodustab kaltsiumi, vitamiinide ja mikroelementide omastamist.
Koos suuhügieeni vahendite kasutamisega avaldab MIRRA-KALTSIUM positiivset toimet mineraalse ainevahetuse häiretest põhjustatud hammaste haiguslike seisundite korral.
 
Lõpuks on biolisandi MIRRA-KALTSIUM kasutamine näidustatud kasutamiseks allergiliste seisundite (nõgestõbi, heinanohu jm.) korral nii profülaktilise vahendi kui komplekravi koostisosana; sellisel juhul on vajalik arsti osalemine.
 
MIRRA-KALTSIUMI kasutamist profülaktilise vahendina on soovitav teha kuuridena (iga päev 2 tabletti 2 korda päevas söögi ajal) 30 – 40 päeva jooksul (1 biolisandi pakend). Pärast 3-5 päevast vahet vajab ravikuur kordamist.
 
Kaltsiumi intensiivse kasutamise vajadusel on vaja kasutatavate tablettide arvu suurendada (kuni 3 tabletini päevas); kuuri pikkus saab sellel juhuk olema 25 päeva (1 pakend), kuuri on vaja korrata 2-3 korda.
 
Nii nagu teisigi bioaktiivseid vahendeid, on MIRRA-KALTSIUMI parem võtta söögi ajal. Näiteks naistele “üle neljakümne”, kes kannatavad asteenoneuroloogiliste häirete ja unehäirete käes, on soovitav teha läbi 2-3 biolisandi kuuri järgmise skeemi järele:
 
BiolisandHommikulPäevalÕhtulMärkused
MIRRA-KALTSIUM2 tbl.--2 tbl.Söögi ajal, kohe pärast sööki
MIRRASIL-32 kpsl. 2 kpsl.Söögi ajal, kohe pärast sööki
MEDELLA-2 1 kpsl.1 kpsl.Enne sööki, söögi ajal
 
Düsbakterioosiga (mis väljendub harilikult kõhupuhituse, ebastabiilse rooja konsistentsi, ebameeldiva tundega pärast sööki jne.) kaasnevate nahakahjustuste korral võib soovitada järgnevat biolisandi kasutamise skeemi:
 
BiolisandHommikulPäevalÕhtulMärkused
MIRRA-KALTSIUM2 tbl. 2 tbl.Söögi ajal, kohe pärast sööki
MIRRASIL-12 kpsl.2 kpsl.2 kpsl.Söögi ajal, kohe pärast sööki
MIRANDA-4   Pärast sööki, söögi ajal
 
Niisiis võib biolisandit MIRRA-KALTSIUM soovitada nii üksikvahendina, kui laiaks kasutamiseks koos muude kompanii vahenditega nii profülaktilistel kui tervistavatel eesmärkidel.
 
Põhjalikumat informatsiooni biolisandi MIRRA-KALTSIUM koostise kohta võite leida meie ajalehe järgnevatest väljaannetest.
 
MÄRKUSED
 
1. Enne kaltsiumi sisaldava toidulisandi kasutamise alustamist on otstarbekas veenduda juba olemasolevas kaltsiumi sisalduse tasemes organismis – Perearsti juures saab lihtsa biokeemilise analüüsi abil lasta kindlaks teha oma vere kaltsiumisisaldus.
 
2. Arvestades uusimaid meditsiinilisi uuringuid on selgunud, et osteoporoosi ei ole otstarbekas ravida ainult suurte kaltsiumi annustega, vaid bifosfonaatidega, mida kombineeritakse kaltsiumipreparaatide ja D-vitamiiniga (vt. Rahvusvahelise Ravimitootjate Liidu eriväljaanet novembris 2005.).
 
3. Luumurdude korral ei tohi piirduda vaid kaltsiumi kasutamisega, manustama peab samaaegselt ka fosforit (mida saab vajalikus koguses kalasaaduste tarvitamisel söögiks), vastasel juhul aeglustub tekkiva luumõhna luustumine oletatavasti vere ja seetõttu ka tekkiva uue luukoe kaltsium/fosfor sisalduse tasakaalu häirumise tõttu (Praktiliste raviarstide – ortopeedide tähelepanekud).
 
Lisainfo:
  • Balti konverents (Pärnu, 2008)
 

Tagasi