Pronksi 7/9, Tallinn, 10124, Eesti, Telefonid: 6 777 367, 55 26 057
est
rusfin
Te asute:
MIRRA - ANGIOTagasi
MIRRA - ANGIO
17.04.2014 16:39
MIRRA-ANGIO

Südame-veresoonkonna haigused on kõige levinum surmapõhjus maailmas. Hoolimata kõigist meditsiini saavutustest jääb haigestumus ja surm südame-veresoonte haigustesse endiselt kõrgeks ja mõnedes riikides, näiteks Venemaal, jätkab kasvamist. Eeskätt on see kasv seotud tervetest eluviisidest mittekinnipidamisega : vale toitumine, suitsetamine, alkoholi kuritarvitamine, vähene füüsiline aktiivsus, stress jm. taolised tegurid. Seejuures on peamiseks südame-veresoonkonna haiguste tekke riskifaktoriks nimelt tasakaalustamata toitumine.

Käesolevaks ajaks on tehtud kindlaks selge seos toidu mõningate hädavajalike koostisosade vähese sisalduse või puudumise ja südame-veresoonkonna haiguste tekke vahel. Seepärast võib bioloogiliselt aktiivsete ainete kasutamist nende puudujäägi korvamiseks organismis vaadelda kui südame-veresoonkonna haiguste profülaktika tähtsat meedet vt. Kirjandus 1..

Enamiku haiguste tekke põhjuseks on vabaradikaalne hapendumine, mis on üks enamlevinud patoloogilisi (haiguslikke) mehhanisme. Südame-veresoonkonna haiguste poolelt vaadatuna põhjustab rakumembraani lipiidide ülihapendumine (vabade radikaalide osavõtul toimuvad reaktsioonid) membraanide ebastabiilsust, membraanideläbise ioonvahetuse häireid ja järelikult veresoonte seinu moodustavate rakkude ning kardiomüotsüütide (südamelihase rakkude) suurenenud erutuvust. Madala tihedusega lipoproteiidide hapendamine põhjustab samuti ateroskleroosi arenemist. Arvukate teaduslike tööde tulemused näitasid, et pikaaegne antioksüdantide kasutamine vähendab südame isheemiatõve, müokardi infarkti, kõrgvererõhutõve ja insuldi riski.

Bioaktiivse lisandi MIRRA-ANGIO retseptuuris on leidnud kasutamist spetsiaalne antioksüdantide kompleks : hõlmikpuu, viinamarja, raudürdi ja lehise bioflavonoidid ning C vitamiin.

Bioflavonoidid avaldavad südame-veresoonkonnale soodsat toimet. Nad vähendavad madala tihedusega lipoproteiidide sisaldust, laiendavad veresooni, toimivad vererõhku alandavalt ja antitrombootiliselt (trombide teket takistavalt). Korrapärasel kasutamisel soodustavad kolesteriini alandamist, aktiveerivad lipoproteiidlipaase, alandades sel teel triglütseriidide taset plasmas.

Bioflavonoidide kompleks

Hõlmikpuu (ladina k. Ginkgo biloba) - reliktne taim, mida nimetatakse sageli "elavaks jäänukiks". Ginkgo - ainuke ellujäänud eelajaloolise aja taimede perekonna esindaja, milline asustas meie poolkera mesosoikumis (keskaegkonnas). Nad suutsid jääda ellu miljonite aastate jooksul tänu oma erakordsele kohastumuslikule võimele. Nad säilitasid oma paljunemissüsteemi, mis on arhailine evolutsiooni seisukohalt ja erakordne kõrgemate taimede vormidele. See puu suudab elada üle tugeva külma ja kauakestva kuivuseperioodi, tal on vastupanuvõime haigustele ja kahjuritele, ta talub suurepäraselt õhu tööstuslikku reostust. Eriline ajalooline sümboolika sai puule osaks eelmisel sajandil. Kui aatomipommid hävitasid Hiroshimas ja Nagasakis kõik elava, siis vanadele söestunud hõlmikpuu tüvedele tekkisid juba paari päeva pärast uued võrsed. Hõlmikpuu peamiseks väärtuseks on tema lehtede erakordsed raviomadused, mis avaldavad kompleksset toimet südame-veresoonkonnale ainulaadsete toimeainete - ginkgoliidide - kaudu. Ginkgoliidid on looduslikud trombotsüütide ehk vereliistakute agregatsiooni (liitumise) faktori antagonistid (vastased) ning takistavad sel teel trombide moodustumist. Teatavasti avaldavad ginkgoliidid südame rakkudele veresooni laiendavat ja membraane stabiliseerivat toimet ning toimivad ka antiarütmiliselt. Tänu antioksüdantsetele omadustele neutraliseerivad ginkgoliidid vabade radikaalide toimet, takistavad madala tihedusega lipoproteiidide hapendumist, soodustavad närvirakkude rakumembraanide stabiliseerimist ja parendavad oluliselt peaaju kudede mikrotsirkulatsiooni. Taastades rakuseinte struktuuri vähendavad ginkgoliidid selle läbitavust ja vähendavad hemorraagilise insuldi riski. Tänu oma ajufermente blokeerivatele omadustega toimib ginkgo antidepressiivselt ja anksiolüütiliselt (anksiolüütikud - vahendid, mis kõrvaldavad erutuse ning hirmu).

Seega parendab ginkgo mälu ja mõtteselgust, tõstab meeleolu, aeglustab intellektuaalsete omaduste halvenemist Alzheimeri haiguse varastes staadiumides.

MIRRA-ANGIO´s kasutatakse ginkgot, mis on standardiseeritud flavoonglükosiidide (mitte alla 24 %) ja terpeenlaktoonide (mitte alla 6 %) sisalduse alusel.

Viinamarjaseemnete ekstrakt (ladina k. Vitis vinifera L.) sisaldab võimsaid looduslikke antioksüdante : nn. PCO faktorit : tsüanidiini, delfinidiini ja malvidiini.

PCO (Procyanidolic olygomers) - see nimetus ühendab polüfenoolseid ühendeid, millistel on veresooni kaitsvad omadused. Protsianidiinid - flavaani derivaadid. Nende oligomeerseid vorme (tsaünidiinseid oligomeere), samuti ka flavonoidide mitmesuguseid vorme, millistel on antioksüdantsed ja vabu radikaale püüdvad omadused, nimetatakse "protsüanidoolseteks oligomeerideks" - PCO vt. Kirjandus 2..

Nimelt need viinamarjaseemnete koostisosad tagavad ekstrakti omaduse tugevdada kapillaaride võrku ja võimaldavad neid kasutada erinevate vereringehäirete korral, kaasaarvatud peaaju vereringehäired. Faktor OPC tugevdab perifeerset vereringet, takistab lümfipaisu teket, vähendab lümfi sitkust, korrastades sel teel selle voolavust. Viinamarjaseemnete flavonoididel on põletivastane ja antisklerootiline toime organismi nn. põhisubstantsile - rakkudevahelisele vedelikule. Seejuures aitavad ekstraktis sisalduvad asendamatud aminohapped (näiteks lüsiin) parendada ainevahetust. On täheldatud ekstrakti kasulikkust ateroskleroosi ja kõrgvererõhutõve algstaadiumi korral. Veresoonkonna haiguste ravi proantotsüanidiinidega peetakse üheks enam-mõjuvamaks meetodiks, kuna organism omastab hästi looduslikke antioksüdante ja seob neid vabade radikaalidega. See tähendab, et veresoonte ravi tagab kapillaaride normaalse läbitavuse, alandades nende haprust ja suurendades vetruvust.

MIRRA-ANGIO´s kasutatakse proantotsüanidiinide sisaldusega (mitte alla 95 %) testitud seemnete ekstrakti.

Harilik raudürt (Verbena officinalis L.) on iidsetest aegadest tuntud püha taimena, mis kaitseb ebameeldivuste eest ja täidab soove. Taime kasutatakse raviteena, mis parendab seedimist ja ainevahetust. Lehti kasutatakse toidu sisse ja õisi toidu garneeringuks. Harilikus raudürdis sisalduvad iridoidsed glükosiidid (verbenaliin, verbeliin, verbenamiin), fenüülpropanoidne glükosiid, mida tuntakse ka kohvihappe glükosiidi - verbaskosiidina, pentatsüklilised triterpenoidid (ursoolhape, oleaanhape jm.), samuti karotiin, parkained, eeterlik õli ja mõruaine. Tänu ühele glükosiidile - verbenamiinile - tugevdavad ja puhastavad hariliku raudürdi preparaadid arterite ja veenide seinu, taastavad kahjustatud kapillaare, alandavad kolesteriini sisaldust ja vähendavad vere viskoossust, suurendavad veresoonte vetruvust, parendavad mikrotsirkulatsiooni, korrastavad ainevahetuse protsesse rakkude tasemel. Tugevdavad organismi immuniteeti ja avaldavad üldtugevdavat toimet, parendavad ateroskleroosi kompleksravi tulemust.

Dikvertiin (kaubanduslik nimetus) - taimset päritolu bioflavonoidne preparaat, mida saadakse siberi lehise (Larix sibirica Lebed.) või dauuria lehise (L. dahurica Turcz.) puidust. Peamiseks toimeaineks on dihüdrokvertsetiin. Toimib veresooni kaitsvalt, antioksüdantselt, mürgitustavalt, maksa kaitsvalt (antitoksiliselt), radioprotektoorselt ja tursete vastaselt; ergutab mao limaskesta taastavaid protsesse. Takistab rakumembraanide lipiidide ülihapendumist, kaitseb veresoonte seinu vigastuste eest, vähendab põletikulisi turseid, tal on hüpolipideemiline ja diureetiline toime.

Dikvertiin toimib antioksüdantselt, veresooni kaitsvalt, põletikuvastaselt.

MIRRA-ANGIO´s kasutatakse bioaktiivse lisandi "Dikvertiin" tootmiseks toorainet, mis sisaldab toimeainet - dihüdrokvertsetiini - mitte vähem kui 88 %.

Lisaks bioflavonoididele sisaldab MIRRA-ANGIO veel C vitamiini - kõige laiemalt levinud looduslikku antioksüdanti, mis alandab korrapärasel kasutamisel kolesteriini taset, aktiveerib lipoproteiidlipaasi, alandades sel teel triglütseriidide sisaldust vereplasmas. Tagab veresoonte tugevuse, eriti koostoimes bioflavonoididega. C vitamiin toimib trombide tekke vastaselt, ja taastab E ning A vitamiinide hapendunud vormid, aktiveerides neid kui antioksüdante.

Bioloogiliselt aktiivne toidulisand MIRRA-ANGIO on kiidetud heaks Vene Föderatsiooni Tervishoiu Ministeeriumi poolt ja seda soovitatakse C vitamiini, proantotsüanidiinide, dihüdrokvertsetiini ja flavoonglükosiidide lisaallikana.

Soovitatakse kasutada südame-veresoonkonna süsteemi tervendamiseks ja funktsiooni parendamiseks :

• tugevdab ja taastab veresoonte seinu, suurendab nende vetruvust

• kaitseb kindlalt südant ja veresooni, sealhulgas ka peaaju veresooni

• on aktiivne ateroskleroosi profülaktiline vahend

• vähendab infarktide, insultide ja nende komplikatsioonide tekke riski

• soovitatakse kasutada läbipõetud südame-veresoonkonna haiguste järgses taastumisperioodis.

MIRRA-ANGI´t soovitatakse võtta nii tervistava kui profülaktilise vahendina 2 tabletti 2 korda päevas - 25 päevase kuurina, mis tagab :

- organismi varustatuse ööpäevase vajaliku C vitamiiniga 80 % ulatuses

- organismi varustatuse ööpäevase vajalike proantotsüanidiinidega 50 % ulatuses

- organismi varustatuse ööpäevase vajaliku dihüdrokvertsetiiniga 90 % ulatuses

- organismi varustatuse ööpäevase vajalike flavoonglükosiididega 50 % ulatuses.

Pärast 1 - 2 kuulist vahet võib kuuri korrata.

Vastunäidustused : individuaalne koostisosade mittesobivus, rasedus, laste rinnaga toitmine.

A.Golubkov

keemiateaduste kandidaat

Kirjandus :

1. O.Jevdokimova. Bioaktiivsed lisandid südame-veresoonkonna häirete korrigeerimiseks.

http://www.kobra,ru/article_BAD_Dlya_SSSistem.html.

2. A.Petruhina. Косметика & Медицина, 3 (2003). Биологически активная добавка к пище.
 

Tagasi