Pronksi 7/9, Tallinn, 10124, Eesti, Telefonid: 6 777 367, 55 26 057
est
rusfin
Te asute:
MIRRA-FERRUM - 2Tagasi
MIRRA-FERRUM - 2
21.04.2014 16:50
http://www.mirra24.ee/images/001_03.jpg
Inimene on õppinud kasutama rauda (ladina k. ferrum) tehnilisteks vajadusteks juba ammu, kuid sellest, et raud on vajalik ka tema sisemisteks vajadusteks, sai ta teadlikuks alles XVIII sajandil. Tehti kindlaks, et raua kui mikroelemendi vaegus toidus põhjustab verevaesust, organismi nõrgenemist ja paljude haiguste arenemist. Juba iidsetel aegadel pandi tähele õunasöömise soodsat mõju tervisele ja tekkis isegi vanasõna – see, kes ei taha tegemist teha arstidega, peab sööma kaks õuna päevas. Alles palju hiljem tegid teadlased kindlaks, et õunad on raua varalaegas.

Kuid ajad muutusid. Möödunud sajandi lõpus avaldasid ameerika teadlased šokeerivad andmed: ühe ja sama õunasordi rauasisaldus alanes 1913.-st kuni 1990.-a aastani mitu korda. Teiste sõnadega on organismi rauavajaduse katmiseks nüüd vaja päevas süüa juba vähemalt 3 kilogrammi õunu.
 
Tõepoolest on raua (ja mitte ainult raua) sisalduse vähenemine taimsetes (ja mitte ainult taimsetes) toodetes muutunud kurvaks ja üldteadaolevaks faktiks. Ülemaailmse Tervishoiu Organisatsiooni andmetel kannatab rauavaeguse all vähemalt 1 miljard Maa elanikkonnast. Parem ei ole olukord ka näiteks Venemaal – VF Teaduste Akadeemia Toitumiseinstituudi andmetel on rauavaegus toiduratsioonides väga levinud. Ilmavalgust nägi isegi Venemaa peasanitaararsti spetsiaalne Määrus nr. 148 16.09.2003.a. “Täiendavatest profülaktilistest meetmetest raua ja joodi defitsiidist toitumise struktuuris põhjustatud haiguste korral”.
 
Raud kuulub organismis hemoglobiini ja metahemoglobiini koostisesse, toimides hapniku transportijana, tal on tähtis osa energia vabanemise protsessides, paljudes fermentsetes reaktsioonides. Raud osaleb kolesteriini ainevahetuses, mille häired on ohtlikud ateroskleroosi tekkepõhjustena.
 
Raua kaheks peamiseks ülesandeks on normaalse vereloome toimumise ja kudede ning organite hapnikuga varustatuse tagamine.
Vereloome puudulikkus põhjustab haigestumist – rauapuudulikkuse aneemia tekkimist, millist on küllaldase põhjalikkusega uuritud ja millega kaasneb vere “madal hemoglobiinisisaldus” koos sellele vastava sümptomaatikaga.
Madal hapnikusisalduse tase kudedes – see on rauapuudulikkuse salakaval avaldumisvorm, kuna kudede hüpoksia ilmingud on mittespetsiifilised. Kiiremini saabub väsimus, väheneb võime kauakestvaks ja pingeliseks tööks, esinevad peavalud ja ringlused, väheneb vastupanuvõime külmetus- ja nakkushaigustele. Eriti tundlikud on rauavaegusele lapsed, kellel aeglustub vaimne ja füüsiline areng, väheneb tähelepanu kontsentratsioonivõime.
 
Rauavaeguse peamised välised tunnused on: nahkkatete kahvatus, jäsemete temperatuuri langus, näo pastoossus, suunurkade limaskestade lõhenemine, küünte murdumine, õhenemine ja deformeerumine.
 
Mitteküllaldane rauasisaldus avaldub organismi intensiivse koormuse perioodidel, eriti iseloomulikult raseduse ajal. Viimastel aastatel on sageli märgatud rasedusega seotud aneemiat (peaaegu igal teisel naisel) ja arstid ei pea mitte lihtsalt jälgima patsientide seisundit, vaid ka ravima intensiivselt väheveresust, mõnikord 2-3 korral üheksa rasedusekuu jooksul. Mis puudutab aga ülejäänud elanikkonda, mille üle ei toimu tähelepanelikku arstlikku järelevalvet, siis jääb nende varjatud rauavaegus aastate jooksul avastamata ja põhjustab paljudel inimestel pidevat kalduvust krooniliste haiguste, tervisekaebuste ja töövõime languse tekkele.
 
Probleemi keerulisus ei seisne ainult selles, et inimeste igapäevases toidus ei ole piisaval hulgal rauda. Paljud asjaolud raskendavad raua omastamist organismi poolt või stimuleerivad selle suurenenud tarvidust. Sellisteks on C vitamiini vaegus, kilpnäärme talitluse häired, alahappelised gastriidid, düsbakterioos, soolenugilised, lihaskonna ülepingutused, vigastused, intensiivne kasv jm.
 
Viimastel aastatel on peaaegu totaalne kaltsiumi ja tsingi defitsiit viinud selleni, et on tekkinud vajadus neid elemente sisaldavate biolisandite perioodilise tarvitamise järele. Samale tasemele on lähenemas ka raua defitsiit. Kuigi selle mikroelemendi tarvidus inimesele on hästi teada (10-15 milligrammi ööpäevas täiskasvanutel ja peaaegu samapalju lastel), on raua ainevahetuse probleem inimorganismis küllaltki keeruline. Raud on “kapriisne” element ja tema omastatavus oleneb paljudest asjaoludest (mitmete toiduainete korral erineb see kümneid kordi). Pealegi on raud “tujukas” element, mis “sõbrustab” või “vaenutseb” teiste mikroelementide ning vitamiinidega; nimelt on raual erakordselt tugevalt arenenud sünergism ja antagonism teiste bioaktiivsete ainete suhtes.
 
Seetõttu ei ole lihtne luua organismi poolt hästi omastatavat ja kõrvaltoimeid mitte avaldavat rauda sisaldavat bioaktiivset lisandit. Kompanii Mirra Luxe kaastöötajad töötasid kahe aasta jooksul originaalse biolisandi MIRRA-FERRUM loomise kallal ja käesolevaks ajaks on see uus toode läbinud vajaliku aprobatsiooni, omab vastavat sertifikaati ja on lastud tootmisesse. See biolisand erineb tulusalt teistest rauda sisaldavatest biolisanditest selle poolest, et raud on siin esindatud organismile rohkem “sugulaslikul” kujul – hästi omastatava soolana (laktaadina), mis on ühendatud vitamiinide-sünergistidega spetsiaalselt valitud vitamiinses segus (C, B₁, B₂, B, PP ja foolhape – tähelepanuväärselt suures koguses, mitte vähem kui 70% keskmisest ööpäevasest vajadusest) ja katab mitte ainult organismi vajaduse selles mikroelemendis, vaid omab ka laia tervendavat toimespektrit. Seega kujutab MIRRA-FERRUM enesest laia toimevaldkonnaga balansseeritud mineraali-vitamiinset ühendit, mis tagab organismile võimsa antioksüdantse (nakkushaiguste ja kasvajate vastase) kaitse.
 
Askorbiinhape (C vitamiin) – osaleb red.oks. protsessides, koehingamises, nukleiin- ja aminohapete moodustamises, valkude sünteesis. Parandab süsivesikute kasutamist organismi poolt, korrastab kolesteriini ainevahetust, takistab vabade radikaalide ja ülihapendite kogunemist kudedesse. Osaleb neerupealiste koore ja kilpnäärme hormoonide ning paljude side- ja luukoe ehituseks vajalike ainete ainevahetuses ja sünteesis.
 
C vitamiin tagab kapillaaride normaalse läbitavuse, suurendab veresoonte elastsust ja vastupidavust. Tugevdab organismi vastupanuvõimet nakkushaigustele, toksiliste ainete kahjulikule toimele, ülekuumenemisele, alajahtumisele ja hapnikunälgusele.
 
B vitamiin (tiamiin) kuulub paljusid tähtsaid funktsioone, eeskätt süsivesikute ja aminohapete ainevahetust reguleerivate fermentide koostisesse. B₁ vitamiin mängib võtmerolli glükoosi aeroobse muutmise protsessides. Seejuures tekkiv energia kulutatakse siseelundite ja müokardi funktsioneerimisele.
 
B vitamiin (riboflaviin) kuulub fermentide koosseisu, millised mängivad olulist osa hapendumis- ja süsivesikute, valkude ning rasvade ainevahetust tagavates protsessides. Avaldab positiivset mõju kesknärvisüsteemile, nahale ja limaskestadele. Riboflaviin ergutab punavereliblede küpsemist, korrastab maksa tegevust. Kuulub nägemispurpuri koostisesse, kaitseb silma võrkkesta ultraviolettkiirte kahjustava toime eest, on vajalik silma normaalse funktsiooni säilimiseks.
 
B vitamiin (püridoksiin) - veeslahustuv vitamiin; selle nimetuse alla on ühendatud terve rida sugulaslikke aineid. Püridoksiin kannab üle aminogruppe, osaleb amino- ja rasvhapete ainevahetuses, on vajalik valkude ja kolesteriini ainevahetuse normaalseks kulgemiseks. Tema kofermentsed vormid osalevad enam ku 50 teadaolevas fermentses reaktsioonis. Püridoksiin soodustab valkude ja küllastumatute rasvhapete omastamist kudede poolt. Avaldab soodsat mõju närvisüsteemi, maksa, vere-loome funktsioneerimisele, kõhunäärme happemoodustamise funktsioonile.
 
PP vitamiin (nikotiinhape) suurendab taimsete valkude omastamise taset, aktiveerib süsivesikute ja korrastab kolesteriini ainevahetust. Osaleb red.oks. ja koehingamise protsessides, aitab kaasa energia vabanemisele süsivesikutest ja rasvadest. Reguleerib kõrgemat närvitalitlust, seedeelundite ja nahkkatte funktsioone. Avaldab soodsat mõju südame-veresoonkonna süsteemile, aitab normaliseerida vererõhku. Ergutab vereloomet (punaste vereliblede teket).
 
Foolhape (folatsiin) täidab mitmesuguseid biokeemilisi funktsioone, millised osalevad nukleiinhapete biosünteesis, aminohapete ainevahetuses. Vitamiin on hädavajalik närvisüsteemi ja luuüdi normaalseks tegevuseks.
Foolhappe defitsiidile kaasneb vere- ja seedeelundkonna haiguste teke. Tema defitsiit rasedusperioodil võib kutsuda esile loote väärarenguid ja vastsündinu psüühilise arengu häireid.
 
Niisiis on kõik biolisandisse kuuluvad vitamiinid ja mikroelement raud suunatudvereloome ja ainevahetuse protsesside normaalse kulgemise tagamisele organismis.
 
MIRRA-FERRUM ei kutsu esile kõrvaltoimeid (sealhulgas ka mao limaskesta ärritust), mille eest sageli hoiatavad raudasisaldavate bioaktiivsete lisandite tootjad, sisse tuleb teda võtta söögi ajal.
 
 MIRRA-FERRUM (40 tabletti á 0,5 gr.) 
*Raud: raud - laktaadi koosseisus (5 mg)
 
*askorbiinhape (35mg)
 
*B₁ vitamiin (1mg)
 
*B₂ vitamiin (0,9mg)
 
*B vitamiin (1,1mg)
 
*PP vitamiin (9,6mg)
 
*foolhape (150mg)
 
*MKC (mikrokristalli-
 
line tselluloos (255mg)
 
*laktoos (165mg)
Tavaline tarvitamine
 
(1 tablett 2 korda päe
 
vas) tagab keskmise
 
ööpäevase vajaduse
 
järgmistes bioaktiivsetes ainetes:
 
*raud-70-100%
 
*B₁ vitamiin-115%
 
*B₂ vitamiin-88%
 
*B vitamiin-114%
 
*PP vitamiin-96%
 
*foolhape-75%
 
*askorbiinhape-100%
Tagab organismi energeetika,
 
suurendab vaimseid ja füüsilisi võimalusi,
 
hoiab ära aneemia tekke;
 
aitab kaasa süsivesikute ja kolesteriini normaalse ainevahetuse kulgemisele;
 
tugevdab organismi immuunset kaitset.
 
 
Toome siin ära mõningad soovitused biolisandi MIRRA-FERRUM kompleksseks ravi-profülaktiliseks tarvitamiseks.
 
Esimest skeemi soovitame rauadefitsiidi korvamiseks, profülaktilisel eesmärgil suurenenud rauatarviduse tingimustes, füüsiliste ülepingu-tuste, traumade, verekaotuste korral, kuid ka kiirenenud kasvamise perioodil, raseduse ja rinnaga toitmise ajal.
 
Soovitame läbi teha 2-kuurise tsükli. Kuuride vahe – 3 päeva.
Biolisandit tarvitada hommikul ja päeval söögi ajal.
Pärast 5-päevast vaheaega võib korrata sama tsüklit (sama skeemi järele).
 
KuurBiolisandKapslite/tablettide arv ühel võtmiskorralVõtmiskordade arv päevasKuuri pikkus päevades
1MIRRA-FERRUM2215
  Vaheaeg 3 päeva  
1MIRRA-FERRUM1210
 
Üheks tsükliks kulub: MIRRA-FERRUM – 2 karpi.
 
Kaheks tsükliks kulub: MIRRA-FERRUM – 4 karpi.
 
Teises skeemis kasutame biolisandeid, millised on vajalikud suurema silmade pingutuse ja nägemise nõrgenemise korral.
 
Soovitame läbi teha 3-kuurilise tsükli biolisanditega MIRRAVIT, MIRRA-FERRUM ja MEDELLA-1. Kuuride vahe – 3 päeva.
 
MIRRA-FERUM’it ja MEDELLA-1 kasutame hommikul ja päeval söögi ajal, MIRRAVIT’i hommikul ja õhtul söögi lõpus või pärast sööki.
 
Vajadusel võib sama tsüklit sama skeemi järele korrata 15-päevase vahega.
 
KuurBiolisandKapslite/tablettide arv ühel võtmiskorralVõtmiskordade arv päevasKuuri pikkus päevades
1*MIRRA-FERRUM
*MIRRAVIT
*MEDELLA-1
 
2
1
1
 
2
1
2
20
 
  Vaheaeg 3 päeva  
2*MIRRA-FERRUM
*MIRRAVIT
*MEDELLA-1
 
1
1
1
 
2
1
1
10
  Vaheaeg 3 päeva  
3*MIRRA-FERRUM
*MIRRAVIT
 
1
1
 
2
1
10
 
Üheks tsükliks kulub:
 
MIRRA-FERRUM – 3 karpi
MIRRAVIT – 1 karp
MEDELLA-1 –1 karp.
 
Kaheks tsükliks kulub:
 
MIRRA-FERRUM- 6 karpi
MIRRAVIT – 2 karpi
MEDELLA-1 – 2 karpi.
 
Kolmas skeem sisaldab biolisandeid, millised on kasulikud sugulise jõuetuse korral.
 
Soovitame läbi teha 3-kuurilise tsükli biolisanditega MIRRADOL, MIRRA-FERRUM ja MIRRA-TSINK. Kuuride vahe – 1 päev.
 
MIRRADOL’i kasutada hommikul ja õhtul söögi ajal või pärast sööki, MIRRA-TSINK’i – hommikul ja õhtul söögi alguses või selle ajal, MIRRA-FERRUM’it – hommikul ja päeval söögi ajal.
Pärast 15-päevast vaheaega võib tsüklit korrata.
 
KuurBiolisandKapslite/tablettide arv ühel võtmiskorralVõtmiskordade arv päevasKuuri pikkus päevades
1*MIRRA-TSINK
*MIRRADOL
*MIRRA-FERRUM
 
1
5
 
1
 
2
2
 
2
20
     
2*MIRRA-TSINK
*MIRRADOL
 
1
4
 
2
2
20
     
3*MIRRADOL
*MIRRA-FERRUM
2
 
1
2
 
2
20
 
Üheks tsükliks kulub:
 
MIRRA-TSINK – 2 karpi
MIRRADOL – 3 karpi
MIRRA-FERRUM – 2 karpi.
Kaheks tsükliks kulub:
 
MIRRA-TSINK – 4 karpi
MIRRADOL – 6 karpi
MIRRA-FERRUM – 4 karpi.
 
Biolisandit MIRRA-FERRUM võib edukalt kasutada
  • kolesteriini, valkude, süsivesikute ainevahetuse häirete korral (kombineerituna MIRRASIL-2 ja MIRRASIL-1’ga),
  • hüpertoonilistest seisunditest ülesaamiseks (kombineerituna MIRRA-DOL’i ja MEDELLA-1’ga).
I.Rudakov, J.Aksenova, A.Golubkov, A.Staršov
 
Ja veel: Kui rasedal naisel esineb raua defitsiit, siis suureneb lootel mitmekordselt kaasasündinud väärarendite arenemise risk. Lastele on raua- vaegus sama hukatuslik, kui joodi defitsiit; rauavaegus on üheks enam-levinud verevaesuse, neuro-psüühiliste funktsioonihäirete ja madaldunud intellekti tekkepõhjuseks. Tsinki, kaltsiumi ja rauda sisaldavad biolisandid on näidustatud kasutamiseks peaaegu kõigil rasedatel naistel, kuid ka enamikul lastel, ja seda juba kõige varasemast east alates. Inimese “ületoitmine” biolisandites sisalduvate essentsiaalsete (oluliste, peamiste) elementidega (tsink, kaltsium, raud, seleen) ei ole võimalik. Kuid ei ole mingi kunst saada ülalnimetatud elementide varjatud või selgelt avaldunud defitsiidi osaliseks.
Ametliku meditsiini seadusandlik baas, nagu paljudes muudeski valdkondades, jääb tihti reaalsest elust maha. Seepärast on paljudel rauda sisaldavatel bioaktiivsetel lisanditel keelav kiri – alla 12 aastastel lastel mitte tarvitada. Kuid just need lapsed ju vajavadki esmajärjekorras rauda.
I.RudakovDistribuurori märkus: Kaasajal on toiduained jäänud vaeseks rauasisalduse poolest. Saada toiduga vajalikku päevast rauakogust on väga raske.
 
Seetõttu on otstarbekas teha Perearsti juures vereanalüüs raua sisalduse kohta ja selle puudusel kasutada vastavat toidulisandit (näit. MIRRA-FERRUM´it).
 
Rauadefitsiit põhjustab tülikaid kõrvalekaldumisi just seksuaalsfääris nii meestel kui naistel (kuni frigiidsuse ja impotentsuseni välja).
Mitte unustada Tsinki!
 
Lisainfo:
 
 

Tagasi