Pronksi 7/9, Tallinn, 10124, Eesti, Telefonid: 6 777 367, 55 26 057
est
rusfin
Te asute:
MIRRA-FERRUM - 1Tagasi
MIRRA-FERRUM - 1
21.04.2014 16:48
MIRRA-FERRUM - 1
Infoleht

Ülemaailmse Tervishoiu Organisatsiooni andmetel kannatab ligi 1 miljard maakera elanikest raua defitsiidi käes. Ei ole parem ka meie riigi elanike olukord. Naabermaa Venemaa Meditsiiniteaduste Akadeemia Toitumisinstituudi andmetel on rauapuudus ka seal laialt levinud. Ebarahuldavat olukorda illustreerib ilmekalt fakt, et Venemaal on ilmunud olukorra parandamiseks isegi Peasanitaararsti Määrus, milles öeldakse, et möödas on igavesti need ajad, kui inimese rauavajaduse rahuldamiseks piisas “kahe õuna söömisest päevas”.

Rauda omastab organism paremini loomset päritolu toiduainetest. Täiskasvanu organismis leidub 3-5 gr. rauda; millest ligi 2/3 sisaldub hemoglobiinis. Raua adekvaatne (küllaldane) ööpäevane tarbimine on 10-15 mg, kõrgeim lubatud tarbimine on 45 mg.

Raua peamiseks funktsiooniks on hapniku transport organismi piires – see hoiab käigus normaalse vereloome taseme ja kindlustab organitele ja kudedele vajaliku hapniku.

Vereloome puudulikkus põhjustab rauavaeguse aneemia tekke, mida on küllaldaselt uuritud ning millega kaasnevad “madal hemoglobiin” ja muud iseloomulikud haigusnähud.

Hapniku vähesus kudedes – see on raua defitsiidi kõige salakavalam tulemus, sest kudede hüpoksia avaldumise nähud on mittespetsiifilised. Kiiremini saabub väsimus, ei suudeta kaua ja intensiivselt töötada, valutab pea, esinevad pearinglused, väheneb organismi vastupanuvõime külmetusele ja nakkushaigustele. Eriti tundlikud on rauavaegusele lapsed, neil aeglustub intellektuaalne ja füüsiline arenemine, väheneb kontsentratsioonivõime.

Rauavaeguse välistest tunnustest võib nimetada – nahkkatete kahvatus, käte ja jalgade temperatuuri alanemine, näo turse, suunurkade limaskestade pragunemine, küünte murdumine, õhenemine ja deformeerumine.

Eriti tuntavalt avaldub raua mitteküllaldane sisaldus organismi intensiivsete koormuste perioodil, näiteks on selleks rasedus. Viimastel aastatel on rasedatel väga sageli täheldatud aneemiat (peaaegu igal teisel naisel) ja arstid peavad lisaks pidevale oma patsientide seisundi jälgimisele tegelema intensiivselt aneemia raviga, mõnikord 2-3 korda raseduse jooksul. Mis puudutab aga ülejäänut elanikkonda, kellest enamik ei ole arstide tähelepaneliku jälgimise all, siis nendel võib varjatud rauavaegus kesta aastaid ning kallutada neid krooniliste haiguste ning vaevuste tekke ja töövõime languse suunas.

Probleemi keerulisus ei ole seotud mitte ainult sellega, et inimese igapäevane harjumuslik toit ei sisalda enam küllaldaselt rauda. Paljud tegurid raskendavad raua omastamist organismi poolt või stimuleerivad organismi suurenenud rauavajaduse teket. Selliste tegurite seas tuleb nimetada C vitamiini vaegust, kilpnäärme talitluse häireid, alahappelist gastriiti, düsbakterioosi, soolenugiliste invasiooni, lihaste ülekoormamist, vigastusi (traumasid), intensiivset kasvu jpm.

Raud on “kapriisne” element, tema omastatavus oleneb paljudest asjaoludest (see võib näiteks erinevate toiduainete osas erineda kümneid kordi). Raud on ka omamoodi “tujukas” element, mis kas “sõbrustab” teiste mikroelementide ja vitamiinidega või “vaenab” neid; tema sünergism ja antagonism teiste bioaktiivsete ainetega on väga teravalt väljendunud.

Hästi omastatava ja kõrvalmõjudeta rauda sisaldava bioaktiivse lisandi loomine ei ole lihtne. Ometi on Kompanii teadurite poolt 2 aastat kestnud biolisandi MIRRA-FERRUM väljatöötamine käesolevaks ajaks lõppenud ja toidulisand on läbinud kõik vajalikud katsetused ning omab vastavaid sertifikaate. Nimetatud biolisandit eristab teistest rauda sisaldavatest bioaktiivsetest lisanditest see, et temas sisaldub raud organismile enam “sugulaslikus” vormis, mis ühendudes vitamiinide-sünergistidega (spetsiaalselt valitud vitamiinide eelseguga) katab mitte ainult vajaduse selle mikroelemendi järele, vaid tal on ka lai tervendav toimespekter; lisand tagab organismi antioksüdantse, nakkuste- ja kasvajatevastase kaitse.

MIRRA-FERRUM’it väljastatakse pakendis – 40 tabletti á 0,5 gr. Biolisandil ei ole mingeid kõrvaltoimeid (sealhulgas ka mao limaskesta ärritavat toimet, mille eest hoiatavad sageli rauda sisaldavate bioaktiivsete toidulisandite tootjad). Biolisandit tuleb tarvitada kuuridena söögi ajal vastavalt Kompanii MIRRA-M Teatmikule “Bioloogiliselt aktiivsed toidulisandid”.

Harilikul tarvitamisel (1 tablett 2 korda päevas) katab bioaktiivne toidulisand organismi adekvaatse ööpäevase vajaduse oma komponentide järele järgmiselt: raud – 70-100%, B₁ vitamiin – 115%, B₂ vitamiin – 88%, B₆ vitamiin – 114%, PP vitamiin – 96%, foolhape – 75%, C vitamiin – 100%.

Lisainfo:
 
•    Mirra-Ferrum
•    Balti konverents (Pärnu, 2008)

 

Tagasi